Sociální sítě

Svět se nestále mění, povězme si tedy něco o sociálních sítích. Díky nim máme neomezené komunikace s kýmkoliv. Pamatujte však na to, že co je jednou online, zůstane online napořád. Buďte tedy opatrní na to, co zveřejňujete, co komentujete, co lajkujete, neboť toto všechno může být dohledatelné i s velkým odstupem času. Podívejme se na nástroje, které můžeme používat.

Facebook zná většina lidí a také většina lidí používá. Je to náš osobní prostor, kde sdílíme své pocity, své obrázky, komunikujeme a vyměňujeme si různé informace.

Instagram je asi nejrozšířenější síť pro sdílení fotek a videí. Vyfotíme a sdílíme se svými diváky – followery. Instagram nabízí další funkci a tou je Instastories. Na dobu 24 hodin sdílíme fotky nebo videa. Pak budou smazány. Můžeme k němu přidat i spoustu různých hashtagů. Hashtag je velmi užitečný nástroj. Jedná se o použití dvojité mřížky před slovem, který patří k zveřejňovanému příběhu. A použití správných hashtagů může příspěvek zpřístupnit velkému množství diváků.

Pinterest je pro všechny, kteří se chtějí inspirovat. Množství inspirace je tu opravdu neomezené.

Twitter je vlastně takové mikroblogování. Můžeme posílat krátké zprávy, v maximální délce 280 znaků. Těm se říká tweety a jsou vyvěšeny na profilu uživatele.

YouTube, velmi populární platforma pro sledování a sdílení videí.

Messenger a WhatsApp – tyto užitečné aplikace používá většina z nás na komunikaci s přáteli a rodinou. WhatsApp je navíc vynikající nástroj při oslovování větší skupiny lidí. Takto vytvořená skupinka může mít maximálně 256 členů.